Достапни линкови

Путин имал средба со рускиот претседател на Врховниот суд


Руската државна телевизија покажа снимки од претседателот Владимир Путин на средба со претседателот на Врховниот суд, Вјачеслав Лебедев, за која Кремљ вели дека е одржана денеска. Путин се нема појавено во јавност од 5 март и откажаната посета на Казахстан планирана за 12 и 13 март, предизвика шпекулации за дека е можно оти е болен. Портпаролот Дмитриј Песков неколкупати ги негираше шпекулациите и рече дека здравјето на путин е навистина одлично.

XS
SM
MD
LG