Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а дневната од пет до 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до три степени.

XS
SM
MD
LG