Достапни линкови

САД: Виетнам помага за летови на руски бомбардери


Соединетите држави побараа од Виетнам да не дозволува во поранешната американска база да се снабдуваат со гориво руските бомбардери кои летаат преку Пацификот. Бомбардерите кои можат да носат нуклеарно оружје биле полнети со гориво од руски авиони танкери во базата Кам Ран Беј. По руската интервенција во Украина, според Пентагон, значително била зголемена активноста на руските авиони во регионот на Пацификот.

XS
SM
MD
LG