Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од четири до 11 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до осум степени.

XS
SM
MD
LG