Достапни линкови

Закани и за семејство на загинатот пејач Тоше Проески


Отворање на Спомен куќа на Тоше Проески.

Според опозицијата во еден од телефонските разговори за кој тврдат дека е меѓу министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и Јанакиески се слушале закани и за семејство на загинатот пејач Тоше Проески.

Гласот за кој од СДСМ тврдат дека е на Јанакиески вели дека е во Крушево и дека семејството на Тоше Проевски ќе гласа против владејачката партија и прашува што да прави и предлага или да се избркаат од работа или да не им се дава повеќе по 3.000 евра и да им се затвори музејот. Тој заклучува дека толку многу е направено за Крушево, а семејството, кое како што вели, е големо, плус има одбојкарски клуб, плус фондација, а тие се против владејачката партија. На што женскиот глас за кој СДСМ тврди дека е на министерката за култура, вели „а секој месец им даваме по 3.000 евра, но што машкиот глас прашува: А што сакаат повеќе?XS
SM
MD
LG