Достапни линкови

Француска ТВ екипа загина во Аргентина


Десет луѓе, меѓу кои и осум Французи, учесници на едно таканаречено „реално шоу“ загинале синоќа во судар меѓу два хеликоптера на северозападот на Аргентина, соопштија аргентинските власти. Меѓу жртвите се француските олимпијци, навигаторката Флоранс Арто, пливачката Камиј Мифа и боксерот Алексис Вастин. Тие снимале емисија за првиот канал на француската телевизија.

XS
SM
MD
LG