Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од два до осум степени. Во Скопје слично време со температура до седум степени.

XS
SM
MD
LG