Достапни линкови

Времето облачно и ветровито


Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со услови за локално провејување на снег, а ќе дува и умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од нула до седум степени. Во Скопје слично време со температура до пет степени. Од понеделник следува период на стабилно и суво време, насекаде со негативни утрински температури, а дневните ќе имаат тенденција на постепен благ пораст.

XS
SM
MD
LG