Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно преку денот со умерен повремено засилен северен ветер и со врнежи кои ќе бидат поинтензивни во источните делови од земјата. На планините врнежите ќе бидат од снег, а на југоисток од дожд. Во северните и западните делови од земјата врнежите на пониските места ќе бидат повремено од дожд и снег. На планините ќе се формира нова дополнителна снежна покривка, на места со дебелина од 20 см нов снег. Температурата ќе се движи од нула до седум степени. Во Скопје температурата ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG