Достапни линкови

Договорот на НАТО од Велс за Црна Гора останува на сила


„Се што е договорено за Црна Гора на самитот на НАТО во Велс останува на сила“, го пренесува Телевизија Црна Гора ставот на Алијансата по повод изјавата на францускиот претседател Франсоа Оланд дека треба да се стопира проширувањето на НАТО со нови членки. Во Брисел се наведува дека министрите на земјите членки на НАТО до крајот на оваа година ќе решат за поканата на Црна Гора за членство, како што впрочем било договорено во Велс во септември лани.

XS
SM
MD
LG