Достапни линкови

Во Азербејџан уапсени шест лица осомничени за тероризам


Azerbaijan -- Heydar Mosque in Baku.

Шест лица се уапсени во Азербејџан, под сомненија за планирање терористички напади во земјата. Министерството за национална безбедност на Азербејџан соопшти дека денеска мажите биле уапсени за време на операција за борба против тероризмот. Шест луѓе се осомничени за организирање терористичка група со цел создавање на Исламска држава врз основа на шеријатскиот закон, на териротијата на Азербејџан. Министерството исто така соопшти дека осомничените се прогласиле за водачи на групата и планирале серија терористочки напади во земјата.

XS
SM
MD
LG