Достапни линкови

Северна Кореа истрела две ракети


Северна Кореа денеска истерала две ракети со краток дострел само неколку часа пред почетокот на редовните годишни воени маневри меѓу Јужна Кореа и Соединетите држави. Официјален Сеул ваквиот потег го оцени како провокација од страна на Пјонгјанг кој пак претходно соопшти дека воените вежби биле подготовка за војна.

XS
SM
MD
LG