Достапни линкови

Времето денеска:променливо облачно со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 16 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

XS
SM
MD
LG