Достапни линкови

СДСМ:Јанакиевски треба да се извини и да си замине од политичката сцена


Најмалку што може да направи министерот Миле Јанакиески по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто се јавува како извршител на премиерот Никола Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и да замине од политичката сцена“, реагира СДСМ на изјавата на Јанакиески дека објкектот „Космос“ е урнат во законска процедура.

„Со тоа нема да ја смени вистината за „модерните волови“ и динамити со коишто учествувал во уништувањето на милионска инвестиција на семејство и дека бил соучесник во газењето на правото, но ќе покаже минимум совест“, стои во соопштението на СДСМ.

XS
SM
MD
LG