Достапни линкови

Умерен земјотрес го погоди Сараево


Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала, со епицентар во општината Трново, 25 километри од Сараево, беше регистриран изутринава во 9:24 часот по локално време, јавија босанските медиуми.

Земјотресот е регистриран на длабочина од два километри.

Засега нема информации за евентуални повредени, ниту за причинета материјална штета

XS
SM
MD
LG