Достапни линкови

Фрлена бомба во северниот дел на Митровица


Непознато лице изутрината фрлило рачна бомба во центарот на северниот дел на Митровица при што е предизвикана материјална штета. Ескплозијата се случила пред објект кој е во сопственост на Горанец, потврди полицијата. Бомбата предизвикала оштетување на осум автомобили кои биле паркирани во околината. Во тек е истрага на полицијата, а покрај припадници на полицијата присуствуваат и припадници на КФОР.Мотивите и сторителот за сега не се познати.

XS
SM
MD
LG