Достапни линкови

Анти-Мајдан активисти протестираа пред РСЕ во Москва


Activists of Russia's "Anti-Maidan" movement.

Во Москва, младински провладини активисти протестираа пред локалните бироа на Радио Слободна Европа и Гласот на Америка. Членовите на „анти-Мајдан“ групата држеа знаци со слогани како „колачите со вкус на лаги“ и „колачи за странски агенти“. Слоганите се однесуваа на посетата на протестите на Мајдан, на американскиот помошник Државен секретар Викторија Нуланд, која наводно им делеше колачиња на демонстрантите. Членовите на „анти-Мајдан“ групата тврдат дека САД стојат зад масовните демонстрации пред една година, кога беше соборена украинската влада.

XS
SM
MD
LG