Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Кабул


Авганистанските власти соопштија дека во близина на иранската амбасада во Кабул бил извршен самоубиствен напад со автомобил бомба а цел било едно возило на турската амбасада во главниот град на Авганистан. Одговорноста за нападот во кој имало жртви веднаш ја презедоа талибанците. Ова е прв нивен напад врз турска цел во Кабул.

XS
SM
MD
LG