Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: Опозицијата и нанесува штета на државата


ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на изјавата на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов и наведува дека сценариото на опозициската партија е целосно неодговорно и нанесува штета на државата и на граѓаните. „Очигледно е дека раководството на СДСМ ужива да и нанесува штета на државата. За СДСМ не се важни граѓаните и нивните интереси, за СДСМ единствено е важна нивната неконтролирана желба за власт, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG