Достапни линкови

Украина-Зголемени безбедносни мерки во Харкив по нападот


Жртва од нападот во Харкив

Украинските власти соопштија дека привеле четворица државјани поврзани со денешната експлозија во источниот град Харкив, во која загинаа најмалку две лица, а 11 беа повредени. Според властите, контратерористичката операција била спроведена во Харкив како одговор на нападот, кој се случи за време на марш по повод одбележување на соборувањето на поранешниот претседател Виктор Јанукович.

XS
SM
MD
LG