Достапни линкови

Експлозија во Нигерија, 5 жртви


Активисти и сведоци соопштија дека жена бомбаш самоубиец убила пет лица и повредила десетици на еден контролен пункт пред пазар во Нигерија. Локалните власти соопштија дек 19 лица биле префрлени во болница по нападот во градот Потискум. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG