Достапни линкови

Либија-Напад врз резиденцијата на иранскиот амбасадор


Нападот врз резиденцијата на иранскиот амбасадор.

Либиските власти соопштија дека се случила експлозија пред вратата на резиденцијата на иранскиот амбасадор во Триполи. Никој не бил повреден во нападот, кој предизвикал само мала штета. Експлозијата била предизвикана од импровизирана направа поставена меѓу кесите со ѓубре пред куќата на амбасадорот во центарот на градот.

XS
SM
MD
LG