Достапни линкови

Русија-Илјадници луѓе на одбележување од протестите во Украина


Илјадници луѓе денеска протестираат во рускиот главен град Москва во знак одбележување на првата годишница од според нив, државниот удар во соседна Украина. Маршот кој е прокремљ ориeнтиран ќе се одржи под слоганот „Една година од Мајдан. Ние нема да заборавиме. Ние нема да простиме“. По антивладините протести во Киев во минатата година беше соборен претседателот Виктор Јанукович, кој имаше блиски односи со Русија.

XS
SM
MD
LG