Достапни линкови

Русија-Марш за одбележување на протестите во Украина


Протестите во Украина за соборување на претседателот Виктор Јанукович.

Илјадници луѓе се очекува денеска во Русија да ја одбележат првата годишница од според нив, државниот удар во соседна Украина. Маршот кој е прокремљ ориентиран ќе се одржи под слоганот „Една година од Мајдан. Ние нема да заборавиме. Ние нема да простиме“. По антивладините протести во Киев во минатата година беше соборен претседателот Виктор Јанукович, кој имаше блиски односи со Русија.

XS
SM
MD
LG