Достапни линкови

Временска прогноза-Сончево со мала облачност


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста, повеќе во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до четири, а дневната од седум до 15 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG