Достапни линкови

Муслиманите планираат „прстен на мир“ околу синагогата во Осло


Осло

Група млади муслимани во Норвешка планираат в сабота да формираат „прстен на мир“ околу синагогата во Осло по серијата напади врз евреите во Европа од исламски екстремисти. „Муслиманите сакаат да покажат дека силно се противат на секаков вид антисемитизам“, соопштија организаторите. Оваа идеја е поздравена од лидерот на еврејската заедница во Осло Ервин Кон.

XS
SM
MD
LG