Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието и на планините. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG