Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево, а попладне со локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус три, а дневната од четири до 11 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со локална облачност во попладневните часови. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG