Достапни линкови

Уапсени членови на опозицијата во Ерменија


Опозициската партија во Ерменија соопшти дека неколку од нејзините членови се уапсени. Пратеничката Елинар Вартанијан од партијата Просперитетна Ерменија (БХК), вчера вечер изјави дека лидерот на огранокот на партијата во областа Нор-Норк во Ереван, Артур Мамојан, е уапсен заедно со неколку други членови на партијата. Полицијата во Ереван соопшти дека Мамојан бил уапсен под сомнение за нелегално чување оружје.

XS
SM
MD
LG