Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


.

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во југоисточните делови претежно облачно и постудено со слаб локален дожд и снег. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе се движи од нула до 7 степени.

XS
SM
MD
LG