Достапни линкови

Студентски пленум- Дебата на локација која на сите им одговара


Студентите ги окупираат факултетите

Од Студентскиот пленум по одлагањето на средбата со претставници на МОН, УКИМ и Професорскиот пленум за Радио Слободна Европа велат дека се надеваат оти за брзо време ќе биде закажан нов термин на нова локација, која би им одговарала на сите засеганти страни. Тие воедно порачуваат дека се отворени за преговори и за дијалог за реформите во високото образование. Од Студентскиот пленум претходно ја повикаа Владата и Министерството за образование и наука дебатата да се одбива онаму каде што и е местото, на Универзитетите.

XS
SM
MD
LG