Достапни линкови

Одложена средбата на УКИМ, МОН, студентите и професорите


Средбата помеѓу Министерството за образование и наука, претставниците на Универзитетот Св. Кирил и Методиј и на Професорскиот и Студентскиот пленум е одложена. Се уште не се знае причината за нејзиното одлагање. Неофицијално причината се работните обврски на Министерот за образование и наука, Абдиклаќим Адеми. Студентите претходно побараа средбата да биде закажана на некој од Универзитетите.

XS
SM
MD
LG