Достапни линкови

Нови 19 лица на списокот за санкции на ЕУ


Европската унија додаде уште 19 лица и девет организации на списокот за санкции поради конфликтот во Украина. На списокот, меѓу другите, се рускиот заменик министер за одбрана Анатолиј Антонов и заменик шефот на Генералштабот Андреј Картаполов.

XS
SM
MD
LG