Достапни линкови

Уапсени уште две лица за нападот во Копенхаген


Данската полиција соопшти дека уапсила двајца осомничениза кои се верува дека му биле помошници на вооруженото лице кој уби две лица во нападите во Копенхаген на 14 и 15 февруари. Вооруженото лице било убиено во престрелка со полицијата која не го обелодени неговиот идентитет. Медиумите јавуваат дека станува збор за Омар ел Хусеин кој веројатно бил инспириран од исламскиот екстремизам.

XS
SM
MD
LG