Достапни линкови

Грција на разговори со меѓународните кредитори


Грчкиот премиер Алексис Ципрас најави дека денеска во Брисел ќе разговара со претставници на Европската комисија, Европската централна банка и ММФ во врска грчките економски проблеми и заложбата на неговата влада повторно да преговара за условите на пакетот за финансиски спас на Грција. Без нов заем од меѓународните кредитори Грција би можело да се соочи со банкрот.

XS
SM
MD
LG