Достапни линкови

Во Минск постигнат договор за Украина


Лидерите на Украина, Русија, Германија и Франција усвоија документ на нивните разговори за решавање на кризата во Украина кои во Минск траеја целата ноќ. Се предвидува примирје кое треба да стапи во сила на 15 февруари и повлекување на тешкото оружје, изјави претседателот Владимир Путин.

XS
SM
MD
LG