Достапни линкови

ОН: над 300 емигранти удавени на Медитеранот


Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци соопшти дека се страхува оти над триста емигранти се удавиле откако нивниот преполн брод потонал на Средоземното море. Жртвите главно биле од Подсахарска Африка. Во минатата година над три илјади и двесте луѓе загинале во обидите од Африка со бродови да стигнат во Италија.

XS
SM
MD
LG