Достапни линкови

Времето денеска: студено, па сончево


Во Македонија времето претпладне ќе биде студено, а преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од минус еден до осум степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до минус шест и со дневна до четири степени.

XS
SM
MD
LG