Достапни линкови

Во експлозија загина воен офицер во Казахстан


Kazakhstan – sign of Furmanov street. Almaty, 09Feb2015

Во експлозија од автомобил во близина на Министерството за одбрана на Казахстан, загина 40 годишен воен офицер кој бил внатре во автомобилот. Министерството за одбрана соопшти дека денеска експлодирал автомобил од типот Шевролет во центарот на Астана, при што загинал полковник Арман Сиздиков. Во соопштението се вели дека нема други повредени од експлозијата. Инспекторите велат дека на местото на настанот пронашле самоубиствена порака, но не кажале точно каде.

XS
SM
MD
LG