Достапни линкови

Времето денеска: променливо и студено


Во Македонија ќе биде променливо облачно и многу студено со повремен слаб снег, особено претпладне. Ќе дува повремено силен северен ветер, кој на моменти ќе надминува 80 километри на час. Во Скопје времето ќе биде слично со минимална температура од минус 9 степени, а максималната ќе достигне до минус 2 степена.

XS
SM
MD
LG