Достапни линкови

Времето денеска облачно и студено


Денеска ќе преовладува променливо облачно време, ветровито и студено. Во попладневните часови ќе има локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Утринската температура се движи од минус четири до три степени, а дневната од нула до осум степени. Утревремето ќе биде значително студено, на повеќе места со силен северен ветер, особено во понеделник и во вторник ќе дува засилен до силен северен ветер.

XS
SM
MD
LG