Достапни линкови

Повеќе од 9000 лица мртви од еболаПовеќе од 9000 луѓе починаа од ебола во три афрички земји кои се најпогодени од овој вирус, соопшти денеска Светската здравствена организација. Вкупно 9004 лица починале од ебола во Гвинеја, Либерија и Сиера Леоне. Од епидемија на тој вирус во Гвинеја умреле 1957лица, во Сиера Леоне 3301 и во Либерија 3746.Во Монровија пред неколку дена започна тестирањето против ебола која содржи умртвен вирус со што би се активирал имунолошкиот систем.

XS
SM
MD
LG