Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од дожд и снег со послаб интензитет кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец особено во источните делови и долж Повардарието. Утринската температура се движи од минус еден до четири, а дневната од четири до 11 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до четири и дневна до девет степени.

XS
SM
MD
LG