Достапни линкови

Косово: резолуција за стопирање на емиграцијата


Парламентот на Косово усвои резолуција за запирање на илегалната миграција на косовски граѓани. На седницата било побарано од сите институции максимално да се ангажираат во надминувањето на овој проблем. Илегалната миграција на косовските граѓани станува се помасовна. Според извесни податоци, само во минатиот месец Косово го напуштиле 20 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG