Достапни линкови

Времето денеска: сончево и малку облачно


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен претежно југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG