Достапни линкови

Во Канада уапсено лице поврзано со ИД


Канадската полиција во Отава уапсила едно лице под сомневање дека бил припадник на терористичка група. Станува збор за 25 годишниот Авсо Пешдари кој наводно бил задолжен за испраќање канадски државјани да се борат заедно со милитантна група Исламска држава во Сирија. Во отсуство за исто дело се обвинети уште две лица.

XS
SM
MD
LG