Достапни линкови

Во Тајван се урна авион во река


Авион на тајванската компанија Транс Азија со 58 патници и членови на екипажот денеска се урнал во една река во близина на главниот град на Тајван. Локалните медиуми јавуваат дека притоа загинале најмалку девет луѓе. Авионот летал за островот Кинмен.

XS
SM
MD
LG