Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со врнежи од дожд и снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои претпладне ќе бидат пообилни и локално се очекува да наврнат над 40 л/м2 дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува зголемување на снежната покривка.

Ќе дува засилен повремено силен југозападен ветер кој на места ќе достигнува брзина над 80 км/час.

Температурата ќе се движи од два до 15 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен повремено силен југозападен ветер.

Температурата до 12 степени.

XS
SM
MD
LG