Достапни линкови

Спроведени 27 напади против милитантите на ИД


САД и нејзините сојузници извршиле 27 воздушни напади против милитантите на Исламската држава во Ирак и Сирија во текот на изминатите 24 часа.

Комбинираната заедничката работна група која ја води операцијата во денешното соопштение наведува дека во Ирак спровеле 17 напади, од кои 10 во близина на градот Киркук, а во Сирија, напаѓале цели на Исламска држава цели во близина на пограничниот град Кобани.

XS
SM
MD
LG