Достапни линкови

Обвинителството поднесе жалба за условниот отпуст за Кежаровски


Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска поднесе жалба на одлуката за условен отпуст на новинарот Томислав Кежаровски. Оттаму попладнево соопштија дека ја разгледале Одлуката за условен отпуст и сметаат оти погрешно е утврдена фактичката состојба во случајот и дека осуденото лице не ги исполнува условите за условен отпуст и затоа надлежниот јавен обвинител поднел жалба на одлуката.

XS
SM
MD
LG